מהי שושבינה ?

 

 

השושבינה היא חברה טוב או קרובת משפחה שעדיין איננה נשואה, אשר מלווה את הכלה אל החופה. בעבר, מנהג השושבינות היה כרוך בשליחת מתנות לרגל החתונה- מתנות אלה נחשבו להלוואה, אשר בני הזוג השיבו כאשר השושבינה התחתנה. מנהג זה הינו בין לאומי, ויש שושבינים בחתונות של בני כל הדתות. לפעמים יש אפילו יותר משושבינה אחת, ואין הגבלה על מספר השושבינות. להפך- ככל שיש יותר שושבינות, הטקס מרהיב יותר בייחוד כאשר השמלות לשושבינות מותאמות באופן מושלם. קיימת אמונה תפלה לפיה מי שהיה שושבין שלוש פעמים בחייו, יתחתן במהרה.

 

 

 

שמלות לשושבינות

 

?למה צריך שמלה לשושבינה

 

 

כאמור, לשושבינה חלק חשוב מאוד בטקס, והיא מלווה את הכלה עד החופה, כך שהרבה מתשומת ליבם של האורחים בטקס ממוקדת בה. הרושם שיוצרות שמלות לשושבינות הוא חלק חשוב מאוד מהרושם שיוצר טקס החופה כולו. שמלות לשושבינות הן לרוב מפוארת מאוד או אפילו דומה לשמלות הכלה, כיוון שהשושבינה היא מעין כלה לעתיד. גם לילדות ולנערות צעירות יחסית כדאי לעצב שמלות מיוחדות לאירוע. כמובן שגם לשושבינים הבנים כדאי לעצב  מעוצבת ומחויטת הדומה לחליפת חתן, לפי מידותיהם. 

 

איך בוחרים שמלות לשושבינות

 

 

ממש כמו בבחירת שמלת הכלה, גם את שמלת השושבינה ניתן לקנות מוכנה או להזמין ממעצבת. שמלה מוכנה צריכה כמובן להיבחר בקפידה ומתוך הרבה אופציות. יש לשים לב שהשמלה נוחה ללבישה, וגם מחמיאה ומתאימה לגוף השושבינה. כמובן שגם לאופנה יש תפקיד, וכדאי לקנות שמלה שהיא המילה האחרונה בתחום שמלות הערב. במידה והשושבינה עבורה קונים את השמלה נמצאת בגיל ההתבגרות, כדאי לרכוש את השמלה ממש לפני האירוע, כדי שהמידה תתאים בדיוק על הגוף המשתנה של הנערה. בשמלה מומלץ לבצע תיקונים קלים על ידי תופרת, כיוון שקשה למצוא שמלה בדיוק במידה הרצויה. 

 

 

אם יש בידיכם די תקציב לכך, מומלץ להזמין את השמלה לשושבינה במיוחד ממעצבת. המעצבת תוכל להתאים את השמלה לגוף השושבינה, כך שהיא תהיה גם מחמיאה וגם נוחה ללבישה. את השמלה מהמעצבת ניתן להתאים אישית לפי טעמה של השושבינה מבחינת גזרה, צורה ובצע, ובכך להבטיח שהשושבינה תרגיש בנוח עם השמלה שהיא לובשת.​

053-9385210